Ankthi i Covid-19 rikthehet te Milan në prag të derbit të parë sezonal kundër Interit, në program të shtunën e 17 tetorit. Ish-mbrojtësi kuqezi, tashmë pjesë e stafit teknik, Daniele Bonera ka rezultuar pozitiv. Konfirmimi vjen nga klubi milanist që sqaron se “Bonera është I izoluar në banesën e tij dhe në gjëndje të mirë”.

Bonera.milan.2020.21.1400x840
Bonera.milan.2020.21.1400×840

Menjëherë, futbollistët dhe stafi i është nënshtruar testeve me tamponë dhe të gjithë kanë dalë negativë. Por deri në ditën e ndeshjes, skuadra kuqezi ka në program edhe një test tjetër. Aktualisht te Milani, përveç rastit të fundit të Bonerës, vazhdojnë të jenë pozitivë me Coronavirus dy mbrojtësit, Leo Duarte dhe Mattia Gabbia.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: