Milan duket se e ka marrë seriozisht luftën për titull këtë sezon duke mos lëshuar pikë ndaj ekipeve modeste.

Kuqezinjtë pasi humbën ndaj Juventusit, pritën Torinon që e mposhtën me rezultat 2-0. Të besuarit e Piolit mbyllën llogarit që në pjesën e parë me golat e Leao dhe Kessie.

Tashmë Milan vijon i qetë në krye të Seria A me 40 pikë, 4 më shumë se vendi i dytë Inter. Pavarësisht mungesave të shumta Milan ka vetëm një humbje këtë sezon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb