Sipas Corriere dello Sport Milan është në ndjekje të sulmuesit 21-vjeçar të Fluminense Pedro Guilherme.

Sulmuesi qendror ka lënë mjaft përshtypje të mira te klubi brazilian, duke shënuar 12 gola në 23 ndeshje, së bashku me dy asiste.

Kjo do të ishte një lëvizje për të ardhmen, pasi momentalisht ai nuk ështe i gatshem pas ndrydhjes së ligamentit dhe nuk do të kthehet deri në Mars.

Megjithatë, tashmë ka interes edhe nga Real Madrid dhe Roma.

Milan shpreson se lidhjet e tyre me brazilianët Leonardo, Kaka dhe Serginho mund ta ndikojnë për ta sjellë Pedron drejt tyre.

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb