Vendi i parë dhe tani plus tre pikë larg ndjekësve më të afërt. Milan vazhdon sezonin e tij të shkëlqyer dhe me titullin kampion në fillim të pamenduar, tashmë një realitet, klubi kuqezi kërkon t’i japë trajnerit Stefano Pioli “armët” e duhura për të siguruar këtë objektiv. Kjo që sapo ka nisur është një javë vendimtare për “Djallin”.

102950786 A8c4a69a Fef2 47e5 89d7 Ebee98321eb5
102950786 A8c4a69a Fef2 47e5 89d7 Ebee98321eb5

Si fillim në merkato, ku pritet të finalizohen dy goditjet e para. Mohamed Simakan, i cili ndiqet prej kohësh nga Milan është vetëm një hap larg tranferimit në Serie A. Klubi kuqezi dhe Strasburg janë në detajet e fundit të marrëveshjes, pasi kryesuesit e kampionatit italian pranojnë të paguajnë 14 milion euro plus 3 milion të tjera bonus. Pioli do të ketë shumë shpejt në dispozicion edhe mesfushorin e kërkuar me ngulm prej tij Milan dhe Torino janë në fundin e tratativave për Soualiho Meitè, që pritet të vishet kuqezi në bazë të një formule huazimi për 1 milion euro dhe të drejtë blerje për 10 milion euro në fund të sezonit.

5ff8c76d1103d
5ff8c76d1103d

Edhe në aspektin sportive, kjo javë është shumë e rëndësishme për Milanin, që pret të thellojë shkëputjen duke përfituar nga përballet direkte të rivalëve. Kuqezinjtë luajnë të mërkurën në Kupë, ndërsa të hënën e ardhshme në kampionat. Më parë, gjatë fundjavës janë në program sfidat e mëdha Inter-Juventus dhe Lacio-Roma.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb