Në pritje të futbollistit të kombëtares turke Hakan Çalhanoğlu, Milani ka zyrtarizuar një tjetër blerje duke e konfirmuar kështu si mbretit e merkatos në Itali.
fab
Ish-futbollisti i Liverpulit që sezonin e kaluar u aktivizua me Sunderland është lojtari më i ri i “djallit”. 26-vjeçari i është bashkuar blerjave të tjera si Kessie, Rodriguez, Silva në formën e huazimit me të drejtë blerje.

Që pas rënies në “Championship” Sunderland i janë larguar një sërë lojtarësh mes të cilëve edhe Adnan Januzaj.
borini

2CE4B39700000578-3253321-image-a-12_1443523943627
Milani është shumë pranë transferimit edhe të mesfushorit të Bayern Leverkusen Hakan Çalhanoğlu. Sipas “Gazzeta della Sport” turku do jetë përforcimi i rradhës për skuadrën e Monetellës dhe drejtuesit janë shumë pranë mbylljes së marrveshjes për shumën e 25 milion eurove.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb