Inter mund të sakrifikojë Denzel Dumfries në janar për të rregulluar bilancet financiarë, por jo pa marrë fillimisht atë që kërkojnë. Në rast se në dyert e klubit vjen një ofertë prej 50 milionë euro, anësori holandez mund të largohet.

Sipas Tuttosport, në garë për Dumfreis është futur edhe Tottenham, ndërsa prej kohësh e ndjekin edhe dy ekipet e tjera angleze, Chelsea dhe Man.United.

Skriniar 696x392
Skriniar 696×392

Në të njëjtën kohë, prioritet e Inter nuk ndryshojnë në lidhje me Milan Skriniar. Sipas La Gazzetta dello Sport, oferta e fundit e klubit për të bindur sllovakun është 6 milionë euro në sezon, plus bonse. Palët kanë lënë një takim të shpejtë për të vijuar negociatat.

Leao
Leao

Të përfshirë në merkato janë edhe rivalët e tyre të përjetshëm Milan, por Paulo Maldini theksoi se në këtë dritare nuk parashikohen lëvizje, vetëm rinovime. E hapur mbetet çështja Leao, me drejtorin sportiv që theksoi se vullneti i të dy palëve është të vijojnë bashkëpunimin, negociatat janë të qeta dhe besimplote.

Theo.hernandez.milan.2020.21.chiama.1400x840
Theo.hernandez.milan.2020.21.chiama.1400×840

Nëse Leao ka ende ndonjë dyshim, Theo Herandez i premton besnikëri kuqezinjve. Agjenti i anësorit francez u shpreh i bindur se dëshira e lojtarit është të qëndrojë përjetësisht te Milan, por sigurisht në botën e futbollin gjërat mund të ndryshojë shpejt.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb