Në futboll mund të blesh lojtarët më të mirë në qarkullim por nuk mund të blesh suksesin, nuk mund të blesh as historinë.

Silva
Silva

PSG vijon të dështojnë në Champions League, këtë herë morën një leksion të vërtetë futbolli nga Man.United, me “djajtë e kuq” që i shkaktuan një humbje me përmbysje, një humbje e rëndë të cilën e ka të vështirë ta shpjegojë kapiteni Thiago Silva:

Ligue Des Champions Le Seul Mot De Thiago Silva Aux Supporters Du Psg Excusez Nous
Ligue Des Champions Le Seul Mot De Thiago Silva Aux Supporters Du Psg Excusez Nous

“Është e vështirë të flasësh, mëkat, kemi luajtur mirë në Angli por nuk arritën të bëjmë të njëjtën gjë edhe në shtëpinë tonë. E nisëm mirë këtë turne por dhe një herë përfundon këtu. Ky është futbolli, i kërkojmë ndjesë tifozëve tanë”, u shpreh Thiago Silva.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb