Ministri gjerman i Transportit ishte miku special i kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në zyrën e bashkisë.

Duket se Tirana i ka lënë mbresa dhe këtë e ka përcjellë dhe në një postim në rrjetet sociale ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Dixhitale të Republikës Federale të Gjermanisë, Andreas Scheuer

“Tirana është një qytet i mrekullueshëm dhe ka një kryebashkiak të shkëlqyer. Shkëmbyem ide mbi logjistikën dhe planifikimin urban. Me presidentin Meta diskutuam problemet dhe mundësitë për bashkëpunim. Në portin e Durrësit takova kompani gjermane” shkruan ministri.

Veliaj Gjermani Bashki 1540630507
Veliaj Gjermani Bashki 1540630507

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb