BRITANI

Ministri britanik për arsimin, Gave Williamson ka thënë se të rinjtë dhe fëmijët janë pjesë kyç e planit të luftës ndaj COVID-19.

Sipas tij nuk mund të japë një datë sot për hapjen e shkollave pasi koronavirusi nuk ikën pasi zgjohesh në mëngjes.

Britania shënon mbi 16 mijë viktima dhe 120 mijë të infektuar teksa nga një anë ekspertët pretendojnë se të vdekurit do të jenë 40 mijë në fund kurse të tjerë thonë se tashmë piku i COVID-19 në Britani ka kaluar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb