MAQEDONIA E VERIUT

Në një deklaratë për shtyp, ministri maqedonas i Shëndetësisë Venko Filipçe ka bërë me dije se shteti do të forcojë masat kufizuese.
Ai i bërn apel qytetarëve maqedonasë të rrinë në shtëp i dhe të respektojnë rregullat teksa ka thënë se piku i koronavirusit do jetë në fund të prillit.
Filipçe tha se Maqedonia e Veriut është në fazën 2 të përhapjes së koronavirusit dhe tha se nesër do propozojë në mbledhjen e qeverisë intensifikim e masave.
Maqedonia e Veriut numëron 555 pacientë me koronavirus një pjesë e madhe e të cilëve janë anëtarë të stafit shëndetësor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb