Ministri i Mbrojtjes ruse Sergei Shoigu, ka deklaruar se disa nga armët që perëndimi po dërgon në Ukrainë janë duke përfunduar në tregun e zi.

Gjithashtu ai u shpreh se Ukraina kishte marrë më shumë se 28, 000 ton ngarkesë ushtarake deri më tani dhe sipas tij disa nga armët po shfaqeshin në Lindjen e Mesme.

Ndërsa nuk dha më shumë detaje lidhur me këtë pretendim të tij.

“Sipas informacioneve që disponojmë, disa nga armët e huaja të furnizuara nga perëndimi në Ukrainë po përhapen në të gjithë rajonin e Lindjes së Mesme dhe se do të përfundojnë edhe në tregun e zi”, ka thënë ndër të tjera ministri i Mbrojtjes ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb