Sot në mëngjes, ne raportuam se ministri rus i mbrojtjes Sergei Shoigu ka vizituar trupat ruse të përfshira në luftën në Ukrainë.

Këto imazhe janë publikuar që atëherë nga Ministria e Mbrojtjes e Rusisë, duke treguar zotin Shoigu në një takim me ushtarë në një vend të pazbuluar.

Më shumë video propagandistike të Kremlinit tregojnë një ushtar rus që drejton një armë nga një helikopter ushtarak ndërsa fluturon mbi Ukrainë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: