Ministri ukrainas i mbrojtjes Oleksii Reznikov ka një mesazh të thjeshtë për ushtarët rusë: “Ata ju premtuan një shëtitje të lehtë, por ju dërguan në një kurth”.

Në një adresë të regjistruar të shpërndarë në Telegram, Reznikov u bëri thirrje atyre që të shpëtojnë Rusinë nga tragjedia dhe ushtrinë ruse nga poshtërimi.

Ai vazhdoi duke thënë: “Po shkatërroni qytete të tëra. Si do të hyni në histori?”.

Komentet vijnë pasi Rusia vazhdon të përballet me pengesa ushtarake në pushtimin e saj të Ukrainës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb