Ministria e Mbrojtjes britanike, ka deklaruar se tërheqja e forcave ruse nga Kharkiv tregon paaftësinë e Rusisë për të kapur qytetet kryesore të Ukrainës.

Në një konferencë të zhvilluar sëfundmi, Ministria britanike tha se forcat ukrainase po zhvillojnë kundërsulme në veri të Kharkiv dhe se kishin marrë disa qytete dhe fshatra.

Sakaq Britania paralajmëron se forcat ruse mund të vendosen në bregun lindor të lumit Siverskyi Donets.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb