Ministria e Mbrojtjes Gjermane, ka bërë me dije se në Ukrainë do të dërgohen 56 tanke luftarake.

Tanket janë të tipit Pbv 501 , bëri me dije Ministria , shkruan CNN.

Ndërkohë sipas aktit Gjerman për Kontrollin e Armëve të Luftës, Këshilli Federal i Sigurimit duhet të miratojë një çdo kohë eksportin e armëve që kanë origjinën nga Gjermania.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb