Ministria e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka kryer sot një inspektim blic në burgun e Fushë-Krujës. Mësohet se në fokus të inspektimit ka qënë personeli i këtij IEPV-je, ku janë parë nga afër zbatimi i masave të sigurisë dhe parandalimin e pandemisë

Po ashtu Gjonaj ka biseduar me disa të burgosur dhe me të gjithë ekipin e sigurisë në IEVP Fushë-Krujë.

Ministrja garantoi një linjë të hapur komunikimi me stafin e burgjeve për çdo problematikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: