BERLIN

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ndodhet në një vizitë zyrtare në Berlin. Ajo do të pritet nga ministrja e Mbrojtjes së Gjermanisë Ursula Von der Leyen.

Pjesë e diskutimit pritet që të jenë marrëdhënia mes dy vendeve në fushën e  mbrojtjes dhe të sigurisë dhe situata aktuale në Shqipëri.

Dy ministret do të kenë një deklaratë për mediat, menjëherë pas takimit.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb