Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, uron 1 Qershorin për të gjithë fëmijët.

Në një postim në “Facebook”, ministrja Xhaçka thekson se e sotmja është ditë për të festuar por edhe për të kujtuar pse duhet të punojmë dhe të luftojmë, për një botë më të mirë, më paqësore dhe të sigurtë.

“Gëzuar 1 qershorin 🎉 të gjithë fëmijëve kudo në 🌍botë! E sotmja është ditë për të festuar por edhe për të kujtuar pse duhet të punojmë dhe të luftojmë, për një botë më të mirë, më paqësore dhe të sigurtë. #DitaeFëmijëve👶👧🧒👦”, shkruan ministrja e Jashtme.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb