Të paktën 4,372 vdekje janë konfirmuar pas  një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7.8 ballë që  tronditi Turqinë dhe Sirinë herët të hënën.

Numri i Turqisë u rrit në 2,921 që nga mëngjesi i së martës, sipas Yunus Sezer, kreut të shërbimeve të fatkeqësive të Turqisë.

Një total prej 15,834 lëndimesh janë raportuar, tha Sezer në një konferencë për shtyp në Ankara.

Sezer tha se do të sigurojë një përditësim më të plotë në orën 6 të mëngjesit me kohën lokale (22:00 ET).

Në Siri, 1,451 vdekje dhe 3,531 të plagosur janë raportuar nga zyrtarët.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: