Një delegacion nga Autoriteti për Informim mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të shtetit po merr pjesë në Uashington në një ceremoni përkujtimore me rastin e 30 vjetorit të masakrës në sheshin Tiananmen të Pekinit. Ceremonia përkujtimore është organizuar nga Fondacioni për Kujtimin e Viktimave të Komunizmit. Zëri i Amerikës bisedoi me zotin Simon Mirakaj, anëtar i delegacionit shqiptar.
Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb