LIGA E KAMPIONEVE– Skuadra e Juventus nuk di të ndalet edhe pse pa Cristiano Ronaldon. Boshnjaku Miralem Pjanic, ka dyfishuar rezultatin në 0-2 në Spanjë kundër Valencias.

Lojtari nga Bosnja ka shënuar dopietë dhe të dy golat i ka realizuar nga pika e bardhë e penalltisë.

Ndërkohë, në sfidën tjetër, e cila po luhet në Spanjë mes Realit dhe Romës, ekipi i “Los Blancos” po fiton në shifrat e pastra 2-0 me golat e Icos dhe Gareth Bale.

Golat e Pjanic:

Golat e Bale dhe Isco:

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb