Kuvendi ka miratuar aktin normativ për gjobitjen e punëdhënësve që nuk aplikuan për paga lufte për punonjësit e tyre gjatë pandemisë.

Diçka e tillë u paralajmërua edhe nga Edi Rama teksa për paketën e dytë ekonomike sipërmarrësit kishin mundësi deri në 5 qershor të aplikonin.

Më pas me ndryshimin e paketës së dytë ekonomike u mundësua që me apo aplikim punëmarrësit të fitonin automatikisht pagë lufte.

Nga ky vendim përjashtohen ata që i trajtuar me pagesë të plotë punonjësit e tyre gjatë pandemisë kurse ata që nuk i dhanë pagesa apo nuk aplikuan për punonjësit e tyre do të marrin nga 50 mijë lekë gjobë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb