Recete nga znj Eneida
Përbërësit

500 gr mish gici në copëza
4 patate
Rozmarinë
Kaperi
Lëng limoni
Kripë
Piper i zi
Rigon
Vaj ulliri
1 lugë gjalpë
Piper i kuq

Përgatitja

E lëmë për disa orë të mbuluar dhe më pas e kalojmë në tigan me vaj ulliri dhe gjalpë dhe do i shuajmë me lëng limoni. Patatet do i ziejmë paraprakisht. Më pas do i marinojmë me lëng limoni, piper të kuq, vaj ulliri dhe ose do i skuqim në tigan ose në furrë sipas dëshirës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: