Nga: ZONJA KATERINA

300-400 gr mish pule
1 kungull
1 karrotë
1-2 patate
1-2 patëllxhanë
2-3 speca
1 qepë të thatë
2-3 domate
1 ½ lgj salcë
1 lç piper të kuq
1 lgj miks erëzash
½ gotë verë
4 lgj vaj ulliri
1 spec djegës
Kripë, piper i zi

Në një tenxhere hedhim vajin e ullirit dhe sapo të ngrohet vendosim mishin e pulës të prerë në copëza. E kaurdisim mishin për 1-2 minuta sa të ndryshojë ngjyrë dhe më pas shtojmë të gjitha perimet të prera në kubikë. Shtojmë verën dhe më pas salcën e domates, erëzat miks, kripë, piper dhe ½ gotë ujë të ngrohtë. Vendosim kapakun dhe e lemë gatimin të ziejë avash avash në temperaturë të ulët.
(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb