Nga: ZONJA KATERINA

1 kg mish viçi
1 kg mishi qingji
3-4 speca
1 qepë të thatë
1-2 thelpinj hudhër
2-3 feta proshutë
1 bustinë koncentrat
2 lgj vaj ulliri, 1 lgj gjalpë
150-200 gr djath kaçkavall
Kripë, piper i zi, piper i kuq
Dafinë, rozmarinë

Në një letër kalk kuzhine vendosim të gjithë përbërësit, e mbështjellim mirë letrën e kuzhinës dhe më pas paketimin e bërë e mbështjellim me letër alumini. E vendosim në furrë fillimisht në temperaturën 220 gradë Celsius për 20 minuta dhe më pas ulim temperaturën në 180 gradë dhe e lemë mishin të piqet për 1 orë e 30 minuta.
(Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb