I mbijetuari i gjenocidit të Srebrenicës, Ramiz Nukiq, i ka bërë vetes një premtim: Ai do të kërkojë mbetjet e viktimave të vrasjeve masive jashtë fshatit Kravica, 25 vjet më parë, derisa të gjendet e fundit prej tyre. Duke ecur nëpër pyllin mbi shtëpinë e tij afër Kravicës, Nukiq ka gjetur mbetje dhe gjëra personale që kanë ndihmuar identifikimin e rreth 300 prej 1,000-1,500 viktimave, që mendohet se kanë vdekur atje në korrik të vitit 1995.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: