Andrea Meza nga Meksika është shpallur Miss Universi 2021. Bukuroshja ka fituar më të bukurën e universit në eventin e organizuar mbrëmë në Florida. 26 vjeçarja meksikane është diplomuar në inxhinieri software.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Gjatë finales ajo arriti të triumfojë mbi 70 konkurrente nga e gjithë bota. Në vend të dytë u rendit bukuroshja nga Brazili, ndërsa në të tretin vajza nga Peruja. Në këtë event Shqipëria u përfaqësuar nga Paula Mehmetukaj ndërsa Kosova nga Blerta Veseli.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb