Një thriller po zhvillohet ditët e fundit në ishullin Kos të Greqisë, me zhdukjen e një vajze 27-vjeçare nga Polonia, gjurmët e së cilës humbën mbrëmjen e së hënës në zonën e Tigakit. Rasti doli në dritë pas denoncimit të partnerit të saj 28-vjeçar, bashkatdhetar, i cili deklaroi zhdukjen në Polici mesditën e së martës, duke përshkruar edhe bisedën e fundit që ka bërë me të. Sipas dëshmisë së të riut, Anastasia-Patricia, e cila punon në një njësi hoteliere në ishull, e ka kontaktuar me telefon pak pas orës 22:30 të së hënës në mbrëmje.

Siç i tha ai, ajo ishte e dehur në Marmari dhe se do të kthehej në dhomën e hotelit me një shok të saj që do ta shoqëronte me motorin e tij. Mirëpo, pak më vonë vajza i dërgoi 28-vjeçarit vendndodhjen e saktë se ku ndodhej për të shkuar ta merrte. Ai shkoi në vendngjarje, por nuk gjeti njeri. Në të njëjtën kohë, ai e telefonoi për të mësuar se çfarë kishte ndodhur, por celulari i saj ishte i fikur. 28-vjeçari, i shqetësuar për fatin e të dashurës së tij, filloi të kërkonte gjurmën e saj të celularit përmes një aplikacioni që kishte në pajisjen e tij.

Pak pas orës 23:30, ai gjeti celularin e Anastasia-Patricia në rrugën Kiapoka, Tigaki, 5.5 kilometra larg vendndodhjes që ajo i kishte dërguar më parë. 28-vjeçarja e ka telefonuar vazhdimisht vajzën, por celulari i ka mbetur i fikur. 27-vjeçarja nuk është kthyer në dhomën e tyre gjatë natës dhe nuk është paraqitur në punë të nesërmen në mëngjes, ndaj i riu nga Polonia ka denoncuar në polici për zhdukjen e saj. Për zhdukjen e Anastasia-Patricia, ‘Buzëqeshja e Fëmijës’ lëshoi alarmin e zhdukjes, ndërsa në njoftimin e saj organizata thekson se ka arsye që e vënë jetën e saj në rrezik. Sipas informacioneve, 27-vjeçarja nuk përballet me probleme psikologjike dhe nuk kishte shfaqur asnjë shenjë se dëshironte të largohej.

Autoritetet lënë të hapura të gjitha mundësitë për zhdukjen e 27-vjeçares dhe janë në kërkim të burrit që sipas deklaratës së saj do ta kishte çuar në hotel mbrëmjen e së hënës. Në të njëjtën kohë, dëshmia e partnerit të saj polak, i cili është personi i fundit që kontaktoi Anastasia-Patricia para se ajo të humbiste, konsiderohet vendimtare.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb