Mjekët dhe infermierët në QSUT kanë ngritur shqetësimin për shkak se nuk kanë marrë ende pagat e muajit dhjetor.

Ata janë shprehur të shqetësuar pasi kanë theksuar e është hera e parë që nuk kanë pasur vonesa të tilla prej kaq shumë ditësh.

“Mjekët dhe infermierët në QSUT nuk kanë marrë pagat e muajit dhjetor. Ata kanë përfituar shpërblimin. Mjekë dhe infermierë kanë thënë se muaji janar zakonisht ka pasur vonesa të pagave, por jo deri në këtë pikë. Kjo problematikë është ngritur edhe nga shoqata e infermierëve”, raportoi gazetari Mario Merhori.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: