Ekspertët kanë paralajmëruar se qytetet më të mëdha në Indi mund të përballen me kulmin e infeksioneve të reja të COVID-19, javën e ardhshme.

Ky paralajmërim erdhi pasi vendi raportoi numrin më të lartë të rasteve ditore që nga fundi i majit.

Totali i infeksioneve ka arritur në 36.32 milionë të infektuar.

“Besojmë se qytetet më të mëdha në Indi do të përballen me shifra të larta të koronavirusit. Gjithashtu besojmë se kulmi i infeksioneve mund të arrijë në fillim të shkurtit,” tha ndër të tjera Gautam Menon, profesor i fizikës  në Universitetin Ashoka.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb