Mjeku imunolog Genc Sulçebe i ftuar në emisionin ‘’Kjo Javë’’ të Nisida Tufës në News24 ka zbuluar se ka kaluar COVID-19.

Sulçebe tha se s’ka nevojë ta bëjë tani vaksinën, pasi atë duhej ta bëjnë sa më tepër njerëz që nuk e kanë kaluar COVID-19.

Mjeku tha se personat që kanë kaluar COVID-19 mund ta bëjnë pas 1 viti ose 2 vitesh ndoshta.

‘’Unë e kam kaluar COVID-19, s’kam nevojë ta bëj. E kot ta bëj, duhet ta bëjnë sa më tepër njerëz. S’ka kuptim ta bëjmë ne që e kemi kaluar. Pas 1 viti ose 2 mund ta bëjmë.’’- tha Sulçebe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb