Muzikanti i njohur i serenatave korçare, Ilir Tasellari është ndarë sot mga jeta në moshën 50-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Miqtë dhe kolegët e tij të hidhëruar nga ky lajm i kanë shprehur ngushëllimet në rrjetet sociale.

“NDAHET NGA JETA NE NJE MOSHE TE RE NJE NGA MJESHTRIT E FIZARMONIKES DHE MANDOLINES (ILIR TASELLARI) SHOQATA “SERENATA KORCARE”Ju shpreh ngushellimet familjes dhe bashkeshortes nga te gjithe serenatistet……..”, njofton shoqata “Serenata Korçare.

Edhe këngëtari Devis Xherahu ka shprehur dhimbjen e tij për ndarjen nga jeta të muzikantit të njohur korçar, njëherazi mik i tij.

“Nuk dua ta besoj qe ti u largove kaq shpejt,

buke e vjeter,

kemi ndare kaq aktivitete dhe festa familjare bashke,

kaq ore provash per tu bere keta qe jemi sot,

Lamtumire miku im Ilir Tasellari..

jam i bindur qe ti do prehesh ne paqe..”, shkruan Xherahiu.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: