TIRANE – Xhesika Berberi është një nga modelet më të sukseshme shqiptare e cila vazhdon karrierën e saj në SHBA. Si një modele e kërkuar ajo lëviz shpesh në vende të ndryshme të botës dhe jeta e saj është nëpër aeroporte e pasarela.Por, edhe pse me shumë angazhime profesionale, Xhesika Berberi na tregon herë pas here se ka edhe një tjetër pasion, që nuk ka lidhje me profesionin e saj.
Ajo është kulinaria dhe dëshira për të harxhuar orë të tëra në kuzhinë.


Kështu, modelja na ka surprizuar të gjithëve. Ka gatuar ëmbëlsirën e preferuar të shqiptarëve, që është bakllavaja. Një ëmbëlsirë kjo që jemi të vetdijshëm që e konsumojmë më shumë për festën e Vitit e Ri. Xhesika e ka gatuar bakllavanë me rastin e një feste të organizuar në kopshtin e shtëpisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: