Udhëtimi në 30 vitet e tranzicionit me pasionet për arkeologjinë, letërsinë, pikturën, muzikën por edhe politikën. Akademiku që ka botuar mbi 100 libra, dhjetera, piktura e shumë artikuj shkencorë në median vendase dhe atë të huaj.

Vlerësimi për fillimet e demokracisë, çfarë mendon për Ramiz Alinë, dhe rolin e tij në ndryshimet e vitit 1990. Cili ishte roli i Edi Ramës në momentin politik ‘90 dhe çfarë përfaqëson sot Edi Rama. Një këshillë dashamirësë për kryeministrin që të mund të largohet nga karrigja e tij, duke hyrë në histori. Një rrëfim i bukur i Moikom Zeqos, që nuk heziton aspak të flasë edhe për sëmundjen që po e sfilit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb