TIRANE- Të gjithë ata qytetarë të cilët dëshirojnë të udhëtojnë drejtë Moldavisë, tashmë kanë mundësi të lëvizin pa vizë.

Në një njoftim për shtyp, Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqipërisë informon se duke filluar nga data 31 korrik 2015, shtetasit shqiptar mund të udhëtojnë pa vizë në Republikën e Moldavisë, duke qëndruar deri në 90 ditë, gjatë një periudhe 6 mujore.

(b.e/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: