Momente paniku janë regjistruar në Aeroportin e Atlantas në SHBA. Sipas mediave të huaja, arma e një personi është shkrepur pa dashje, e kjo ka bërë që qindra udhëtarë të tmerrohen. Si pasojë e të shtënave të armëve janë lënduar tre persona, shkruajnë mediat.

Policia është vënë menjëherë në ndjekje të autorit dhe pas disa orësh e kanë arrestuar.

Autori Kenny Ëells akuzohet për armëmbajtje pa leje si dhe akuza për plagosjen e disa personave padashje.

Ndërkohë dy orë më vonë, pasi u normalizua situata fluturimet rifilluan.

Hartsfield-Jackson është bërë aeroporti më i ngarkuar në botë në vitin 2021, sipas OAG, një ofrues i të dhënave analitike të aviacionit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb