Një ekip i BBC-së është sulmuar në Ukrainë, ndërsa ndiqte një grup punonjësish të ndihmës vendase.

Vullnetarët dërgojnë ushqim në fshatrat në Ukrainën jugore dhe kanë vazhduar të punojnë mirë brenda rrezes së artilerisë së trupave ruse. Njëri ishte duke filmuar operacionin e ndihmës në Mylove në rajonin Kherson kur dy raketa nga drejtimi i vijës së frontit rus shpërthyen aty pranë.

Siç dëshmuan muajin e kaluar reporterja Viktoria Zhuhan, producentja Claire Press dhe kameramani Kevin McGregor, jeta e tyre rrezikohesh shpeshherë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: