TIRANË

Kanë qenë ndoshta momentet e vetme të tensionit gjatë protestës së sotme. Disa protestues kanë hedhur fishekzjarrë e tymuese sapo kanë mbërritur tek Kryesia e Kuvendit, vendi ku me urdhër të kryedemokratit Lulzim Basha u zhvendos protesta e sotme pasi nisi fillimisht tek parlamenti.

Gazetarja Dorjana Bezat ka siguruar për “BalkanWeb” pamje nga ky moment, teksa protestuesit krijojnë një rreth dhe në mes hedhin fishekzjarrë e tymuese.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb