Është publikuar momentin kur një foshnjë u shpëtua nga zjarri në Nju Jork, i cili u mori jetën e 19 personave.

Të vdekurit përfshinin nëntë fëmijë, ndërkaq dhjetëra të tjerë u plagosën nga zjarri.

Zyrtarët e qytetit bën të ditur se zjarri filloi për shkak të një problemi me ngrohëse, shkruan The Mirror.

Zjarri shpërtheu rreth orës 11 të mëngjesit në ndërtesën 19 katëshe.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb