Në dy ndeshjet e para jo vetëm që nuk ka arritur të shënojë, por është vënë në qendër të kritikave për sjelljet në fushë dhe jashtë saj, çka e kanë detyruar Manchester United ta nxjerrë në shitje. Megjithatë, Cristiano Ronaldo vijon të mbetet “mbreti” i rrjeteve sociale.

Platformave e ndryshme të medieve sociale si Facebook, Tëitter, Instagram dhe TikTok, u ka krijuar mundësinë fansave në dekadën e fundit që të kenë “akses” të drejtpërdrejtë për të qenë sa më afër lojtarëve të tyre të preferuar.

Pas portugezit renditet rivali i përjetshëm Leo Messi, ndërsa podiumi plotësohet nga braziliani Neymar. Ja lista e plotë e 10-të lojtarëve me më shumë fansa në mediat sociale:

Ronaldo

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb