Karim Benzema çoi peshë tifozët e Real Madrid në pjesën e parë të finales së Champions League, kur shënoi ndaj Liverpool, por goli u anulua. Për BT Sport, ish gjyqtari Peter  Valton ka komentuar rastin.

 

“Benzema ishte në pozicion jashtë loje, pasi topi i Fabinjos ishte devijim dhe jo pas, në qoftë se Fabinjo e kthente topin qëllimisht dhe jo në formë devijimi atëhere goli do të ishte i rregull” –tha ai. Ndeshja Liverpool-Real Madrid përfundoi 0-1.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb