Pavarësisht pretendimeve të gjermanëve, Monaco ka treguar edhe një herë se është një ekip me shumë potencial pasi nuk e ka patur të vështirë të shënojë dy gola të shpejtë në betejën e dytë me Dortmundin.

Kylian Mbappe Goal HD – Monaco 1-0 Borussia… by FranceCup3
18 vjeçari Mbappe zhbllokoi shifrat në minutën e 3-të ndërsa Falcao ka vrarë shpresat e miqve në të 17-ën kur kaloi Monaco-n në avantazh të dyfishtë.

Radamel Falcao Goal HD – Monaco 2-0 Borussia… by Live1Goals
Tani, Dortmund-it i duhen të paktën 3 gola për t’a dërguar takimin në shtesë, por me një Monaco të tillë duket shumë e vështirë.

Formacionet

Monaco: Subaši?; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé.

Dortmund: Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm; Ëeigl, ?ahin; Reus, Kagaëa, Guerreiro; Aubameyang.

(e.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb