Askush nuk e di si do të jetë futbolli në të ardhmen. Federatat dhe Ligat në Europë po punojnë mbi disa skenarë, ndërsa tifozët janë në pritje. Gjithsesi, agjë nuk do të jetë si më parë, ndërsa do të duhet kohë që stadiumet të mbushen.

195636026 D7bdf70f 1b8f 4fdc 9cf9 E4870018f2af 1280x720
195636026 D7bdf70f 1b8f 4fdc 9cf9 E4870018f2af 1280×720

Një version pesimist për të ardhmen vjen nga Spanja. Sipas infektivologut dhe kërkuesit Oriol Mija, stadiumet duhet të qëndrojnë të mbyllur edhe sikur futbolli të kthehej në fushë. “Mos e hapni “Camp Nou” deri në vjeshtë”, ka thënë eksperti. Sipas tij, një stadium me afro 100 mijë vende do të ishte një “bombë” për përhapjen e virusit Covid-19.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb