Presidenti i SHBA, Joe Biden të dielën pas Samitit të G7 takoi Mbretëreshën e Britanisë së Madhe, Elizabetën ll. Ai kujton se e ka takuar edhe më parë Mbretëreshën në vitin 1982 dhe nëna e tij një irlandezo-amerikane i dha një këshillë ‘’Mos iu përul’’.

Biden thotë se Mbretëresha është një grua e hijshme dhe i kujton pikërisht nënën e tij.

‘’Patëm një bisedë të shkëlqyer’’- thotë Biden pasi u bë Presidenti i 12-të i SHBA që ka nderin të takojë Mbretëreshën Elizabetë ll.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb