Ish- zv.kryeministri italian Matteo Salvini ka kritikuar ashpër BE-në për ndihmën e pakët që po i jep Italisë në sitautën e vështirë që ndodhet vendi me koronavirusin.

Salvini e ka krahasur Unionin me një çerdhe gjarpërinj dhe çakejsh që meriton vetëm përbuzje dhe mosbesim.

Po ashtu ai paralajmëron se Italia i mposht viruset dhe më pas do të mendojë edhe BE-në për të cilën nëse do të jetë e nevojshme do i thotë edhe lamtumirë.

 

STATUSI I MATTEO SALVINIT

 

Mosbesim dhe përbuzje për këtë Evropë. U deshën 15 ditë për të vlerësuar nëse, kush dhe si të ndihmonte. Geni. Ndërsa njerëzit vdesin. Përveq “Unionit”, është një pendë gjarpërinjsh dhe çakejsh. Së pari ne i mposhtim viruset, pastaj mendojmë përsëri në BE. Dhe nëse është e nevojshme, i themi lamtumirë. Pa falënderuar. Por shkoni në …

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb