Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu ka akuzuar Ukrainën se po sulmon centralin bërthamor të Zaporizhias dhe se është përfshirë në ‘terrorizmin bërthamor’.

“Rusia po bën gjithçka që mundet për të garantuar sigurinë e uzinës”, tha Shoigu, duke shtuar: “Në këmbim, regjimi i Kievit po përpiqet të krijojë një klimë shkatërrimi bërthamor duke vazhduar të bombardojë qëllimisht këtë objekt”, shtoi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: