Rusia ka përjashtuar marrëveshjen e paqes për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

Një diplomat i lartë rus ka bërë të ditur se përjashtohet mundësia për një zgjidhje diplomatike dhe se sipas tij Moska pret një konflikt të zgjatur.

Ishte Genadi Gatilov përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në OKB Gjenevë që theksoi se nuk do të ketë bisedime të drejtpërdrejta midis Vladimir Putin dhe presidentit të Ukrainës, Volodymir Zelensky.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb