Rusia tërheq ushtarakët e saj teknikë nga Venezuela duke i kthyer në Moskë këtë të mërkurë, njoftoi ambasada ruse në Karakas.

“Avioni Il-62 që transporton teknikët rusë që ishin në Venezuelë muajt e fundit u larguan nga Karakasi më 26 qershor me drejtim Moskën”, njoftoi ambasada në profilin e saj në “Facebook”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb