Rusia ndaloi sot hyrjen e kryeministrit japonez Fumio Kishidi, si dhe ministrave të Financave dhe Drejtësisë, në vend.

Ministria e Jashtme e Rusisë gjithashtu ka njoftuar sanksione për 63 zyrtarë, gazetarë dhe profesorë japonezë.

Gjithashtu në listë është edhe ministri i Jashtëm Yoshimasa Hayashi dhe ministri i Mbrojtjes Nobuo Kishi, mes zyrtarëve të tjerë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: