Moska thotë se ushtria ruse zmbrapsi tetë sulme ukrainase në zonat Bakhmut dhe Avdiivka në Donetsk, duke i shkaktuar armikut humbjen e mbi 300 ushtarëve. Duket se humbjet çdo ditë pasojnë.

“Njësitë taktike të Batalionit Jugor zmbrapsën sulmet nga grupet sulmuese ukrainase: humbjet e armikut arritën në mbi 300 ushtarë. Po ashtu u sulmua një sistem artilerie vetëlëvizëse Krab, një armë D-20, dy tanke, një automjet luftarak të këmbësorisë së mekanizuar, dy Strela- 10 lëshues raketash kundërajrore, një stacion inteligjence, shtatë automjete dhe tetë dronë”, tha zëdhënësi ushtarak Georgy Minesashvili për agjencinë ruse Tass.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: